Iniekcja ciśnieniowa

Iniekcja ciśnieniowa jest szybkim i skutecznym sposobem na odtworzenie przepony poziomej (izolacji poziomej) w ścianach. Jeżeli w ścianie występują pęknięcia lub puste przestrzenie należy je wcześniej wypełnić za pomocą zaprawy iniekcyjnej .Jeżeli ściana nie ma pęknięć, ani pustych przestrzeni można od razu przystąpić do wykonania przepony poziomej w technice iniekcji ciśnieniowej.

Iniekcja rys i spękań

Pęknięcia w betonie mogą obniżać wytrzymałość konstrukcji, skracając czas trwałości i funkcjonowania budynku. W celu przywrócenia funkcjonalności budowli konieczne jest zamknięcie rysy, za pomocą żywicy elastycznej lub sztywnej żywicy, która mostkuje pęknięcie przywracając nośność elementowi budowli. Rysa jest wypełniana w całym jej przekroju za pomocą odpowiedniej żywicy poliuretanowej metodą iniekcji pod ciśnieniem.

W przypadku wystąpienia zawilgocenia ścian fundamentalnych i murów, konieczne jest zwalczenie przyczyny problemu oraz uporanie się z jego skutkami. Można spotkać się z błędną opinią, że metodą pozwalającą skutecznie zapobiec wilgoci, jest iniekcja ciśnieniowa. Polega ona na podaniu w głąb murów środków izolacyjnych o małej penetracji (2-3 cm). Preparat dociera do szczelin i innych wyżłobień, tworzonych np. przez kapilary. Po aplikacji, płyn przyjmuje formę nieprzepuszczalnego dla wody żelu bądź żywicy. Warto wiedzieć że taki zabieg niesie ze sobą niepożądane konsekwencje w postaci rozrywania kapilarów wypełnionych wodą, co na dłuższą metę skutkuje osłabieniem muru. Iniekcja ciśnieniowa nie jest też szczególnie trwała: z reguły mówi się o 5-8 latach, po których przeciwwilgociową barierę trzeba wykonać ponownie. Wbrew pozorom, ten sposób odbudowywania struktury ściany nie jest więc rekomendowany. Jako eksperci, wręcz go odradzamy: mur, który został osłabiony przez podciąganie wody z gruntu wymaga solidnego wzmocnienia, trwałego uszczelnienia pęknięć – zarówno tych widocznych z zewnątrz, jak i ukrytych wewnątrz ścian.

Alternatywa dla iniekcji ciśnieniowej, czyli iniekcja grawitacyjna. Zdaj się na doświadczenie specjalistów Hydrobloker!

Podanie ciśnienia nie jest najlepszym, co można zrobić z myślą o usunięciu przyczyn oraz skutków zawilgocenia ścian. Zamiast tego oferujemy skuteczną, a także tańszą alternatywę. Podczas, gdy iniekcje ciśnieniowe mogą służyć co najwyżej iniekcji rys, drobnym naprawom betonu bądź tamowaniu przecieku, inne metody pozwalają zwalczyć problem zawilgocenia w obiektach budowlanych, bez narażania murów na uszkodzenia. W naszej pracy stosujemy środki o penetracji 10-15 cm, umożliwiające wypełnienie muru metodą dyfuzji. Preparat krystalizuje w kapilarach muru, co jest bezpieczne dla całej konstrukcji. Zanim przystąpimy do uszczelnienia murów w ramach odtworzenia izolacji poziomej, dokonujemy szczegółowej ekspertyzy. Oznaczamy m.in. istniejące zawilgocenie i maksymalny kapilarny pobór wilgoci. Ocena faktycznego stanu technicznego budynku pozwala nam optymalnie dopasować rodzaj usługi oraz zadbać o to, aby jej cena pozostawała atrakcyjna dla Klienta. Chcąc usunąć wszelkie rysy i pęknięcia, musimy wtłoczyć w ścianę odpowiednią ilość zaprawy iniekcyjnej pilnując, by preparat dotarł do wszystkich stref, osłabionych wskutek zawilgocenia. Istotny jest dobór miejsc wiercenia – od tego, gdzie wykonamy otwory będzie zależało, czy płyn uszczelni cały interesujący nas fragment konstrukcji. Usługa wiąże się z uwzględnieniem wielu parametrów, a z tym zadaniem poradzą sobie wyłącznie doświadczeni specjaliści. Można ich znaleźć w naszej firmie Hydrobloker, gdzie wykonujemy prace uszczelniające wysokiej jakości. Izolacje, które oferujemy Klientom, praktycznie nie ulegają starzeniu i wzmacniają wytrzymałość muru – wodoszczelna masa powstała z modyfikowanych mas cementowych, jest kilkukrotnie mocniejsza niż cegła! Dysponujemy profesjonalnym osprzętem, który pozwala nam przeprowadzać izolacje w murach o różnej grubości (ceglanych i kamiennych). Warto dodać, że stosujemy wyłącznie sprawdzone preparaty iniekcyjne o doskonałych właściwościach. Zapraszamy do kontaktu.