Samodzielne ustalanie przyczyn zawilgocenia i zagrzybienia budynku

Poradnik stanowi skuteczną pomoc dla osób fizycznych, zarządców nieruchomości i firm zmuszonych zapobiegać lub likwidować wilgoć, powodującą zagrożenia biologiczne i budowlane.

Treść poradnika w obszerny sposób przedstawia przyczyny zawilgocenia oraz powstawania pleśni i grzybów w budynkach. Poprzez wskazanie możliwych przyczyn zawilgocenia i ich charakterystycznych objawów, pozwala na samodzielne ustalenie jak powstało zawilgocenie w Państwa obiekcie budowlanym. Od ustalenia przyczyn zawilgocenia, zależy skuteczność naszych działań naprawczych w celu eliminacji wilgoci i pleśni. Na każdą chorobę stosujemy inne lekarstwo. Istnieje wiele możliwych przyczyn zawilgocenia budynków, czasami występujących osobno, a czasami po kilka naraz.

Publikacja „ Wilgoć i pleśń w budynku”

Rok wydania2017
Ilość stron86
Cena39,00 PLN

Poradnik zawiera opisy poszczególnych powodów zawilgocenia budynków, zdjęcia charakterystycznych objawów różnych przyczyn zawilgoceń oraz porady jak eliminować te przyczyny.

Przejdź do sklepu
  • Odpadający tynk i farba, zapach stęchlizny, czarne naloty pleśni, mokre mury: takie zjawiska występują w wielu budynkach i mieszkaniach.
  • Dopóki nie wiemy jak to dolegliwość i co ją powoduje, nie znajdziemy dobrego lekarstwa czy metody na szybkie i skuteczne załatwienie problemu.
  • W treści publikacji w praktyczny sposób, przedstawiano problematykę powstawania wilgoci, pleśni i grzybów we wnętrzach obiektów budowlanych.
  • Przedstawiono także metody diagnozowania i zwalczania grzybów i pleśni.
  • Opisano również zagadnienia profilaktyki i konkretnych działań, związanych z utrzymaniem w budynkach właściwej wilgotności, najważniejszej przyczyny powstawania pleśni i grzybów